مقالات

بسته بندی اسباب برای جا به جایی1

لوازم درست برای بسته بندی انتخاب کنید

بسته بندی لوازم در زمان جابجایی نیازمند برنامه ریزی است. بدین معنا که بدانید برای چه لوازمی‌ چه نوع وسیله بسته بندی نیاز دارید یا اینکه چقدر زمان برای بسته بندی نیاز دارید. از برخی از نکات مهم در زمان بسته بندی عبارتند از:

از کارتن‌ با اندازه مناسب استفاده کنید

اولین مرحله برای جابه جایی تهیه وسایل مورد نیاز نظیر کارتن است. خرید کارتن باید با توجه لوازم و وسایلی که قرار است بسته بندی کنید، صورت بگیرد. نکته مهم این است که نباید کارتن ها را بیش از اندازه سنگین کنید. وقتی لوازمی‌ مثل کتاب‌ یا سایر وسایل سنگین را برای جابه‌جایی بسته‌بندی می‌کنید، آن‌ها را در کارتن‌های کوچک بسته‌بندی کنید.

اقلام سنگین را در قسمت پایین جعبه‌ها قرار دهید

در چیدن وسایل درون کارتن‌ها دقت کنید. در لایه زیرین هر بسته ابتدا وسایل سنگین را قرار دهید و سبکترها را بر روی آنها بچینید. این کار از وارد شدن آسیب احتمالی در حین جابه جایی جلوگیری می‌کند. اگر خودتان کامیون را بارگیری می‌کنید، برای تعادل، ابتدا سنگین‌ترین جعبه‌های خود را به سمت جلوی کامیون قرار دهید. این کار باعث افزایش تعادل ماشین در حال حرکت شده و تخریب‌ها و صدمات احتمالی را به کمترین مقدار ممکن خواهد رساند.

فضای خالی در کارتن‌ها باقی نگذارید

این جمله به معنای سنگین کردن بسته‌بندی‌ها نیست. وقتی صحبت از پر کردن فضای خالی درون کارتن‌ها می‌شود به این معناست که برای جلوگیری از جابه جایی و به هم خوردن وسایل، فضاهای خالی را پر کنید. هر چقدر وسایل در محل خود بهتر فیکس شده باشند و امکان جابه‌جایی درون جعبه را نداشته باشند، امکان آسیب کمتر می‌شود.

برای انجام این کار و صرفه جویی در هزینه‌ها می‌توانید جاهای خالی را با لباس، حوله یا کاغذ بسته بندی پر کنید. بعد از پر کردن کارتن به ارامی‌ آنها را روی زمین تکان دهید، کارتن‌هایی که احساس می‌کنید شل یا نامتعادل هستند را جابه جا نکنید.

از قرار دادن درهم وسایل در کارتن خودداری کنید

برای بسته‌بندی بهتر است لوازم مختلف را در کارتن‌های اسباب کشی مخصوص همان اتاق قرار دهید و بر روی آن بر چسب‌ زده و سپس برای جابه‌جایی ببندید. این کار بسته‌بندی شما را سریع‌تر و باز کردن بسته‌بندی شما را بسیار آسان‌تر می‌کند. روی هر کارتن توضیحات لازم را بنویسید و شماره‌گذاری کنید. نگه‌داشتن فهرست موجود در یک دفترچه یادداشت کوچک، راه خوبی برای پیگیری آنچه بسته‌بندی کرده‌اید، است.

کارتن را به خوبی ببندید

بسته بندی محصولات با چسباندن درب کارتن اسباب کشی به پایان می رسد. لبه‌های کارتن را به خوبی چسب بزنید. اگر درب کارتن از وسط باز می‌شود می توانید برای جلوگیری از باز شدن و ریختن وسایل چسب را دور تا دور کارتن بچسبانید. با این کار مانع از باز شدن کارتن می‌شوید.

بسته بندی وسایل آشپزخانه

برای یک بسته‌بندی ایده آل نحوه بسته بندی ظروف برای جابجایی را بیاموزید. دور هر ظرف کاغذ بسته بندی قرار دهید، سپس بسته‌های پنج یا شش تایی را با کاغذ بیشتری به هم بپیچید. از مقدار زیادی کاغذ یا محافظ حبابدار به عنوان بالشتک استفاده کنید تا ظروف را در جای خود فیکس کرده و مانع از جابه جایی شود.

کمد لباس را برای جابه جایی آماده کنید

چند گزینه مختلف برای بسته‌بندی لباس‌ها برای جابجایی وجود دارد. شما می‌توانید لباس‌های تا شده را در کارتن یا چمدان‌ قرار دهید. یا حتی می‌توانید آن‌ها را در کمد قرار دهید اگر کمد را برای جابه‌جایی خیلی سنگین نمی‌کند. هنگام بسته بندی کفش برای جابجایی، باید دقت کنید که آنها را بر روی هم نیاندازید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *