باربری در تهران, مقالات

ماشین های باربری در تهران

ماشین خاور

از نظر ظرفیت حمل بار و اتاقک بعد از وانت نیسان‌ها قرار می‌گیرند و در دسته ماشین‌های باری نیمه سنگین قرار دارند. آن‌ها برای حمل بارهای سنگین‌تر مناسب هستند و معمولاً برای حمل بار بین شهری مورد استفاده قرار می‌گیرند.

کاربرد خاور

خاورهای مسقف بیشتر برای حمل اثاثیه منزل به شهرهای دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرند. از خاورهای مبلی نیز معمولاً برای جابجایی انواع مبلمان، کمد و سایر کالاهای چوبی بزرگ استفاده می‌شود. خاور روباز نیز برای حمل بارهای بین شهری تا ظرفیت ۴ تن مناسب است

ماشین کامیون تک محور

کامیون تک محور یا تک در دسته ماشین‌ باری سنگین قرار می‌گیرد. رانندگی کامیون تک به گواهینامه پایه یک نیاز دارد.

ظرفیت کامیون تک

ظرفیت حمل بار کامیون تک ۱۰ تن است.

کاربرد کامیون تک

کامیون تک برای حمل بارهای صنعتی در مقیاس متوسط مناسب است

ماشین تریلی

تریلی‌ها جزو انواع ماشین‌های باربری سنگین هستند که از نظر ظرفیت حمل بار در بالای این دسته قرار می‌گیرند و می‌توانند بین ۱۵ تا ۲۲ تن بار را حمل کنند. هرچند ظرفیت حمل بار توسط برخی از انواع تریلی مانند کمرشکن‌ها گاهاً حتی در کمرشکن ۱۱ محور به ۵۵ تن نیز می‌رسد.

ظرفیت تریلی

همان‌طور که گفتیم تریلی‌ها از نظر ظرفیت حمل بار متنوع هستند. ظرفیت برخی از انواع تریلی‌ها عبارتست از:

تریلی ۱۸ چرخ کانتینر آهنی: ۱۶ تن

تریلی ۱۰ چرخ: ۲۰ تن

تریلی ۱۸ چرخ کمپرسی: ۲۲ تن

تریلی ۱۸ چرخ ترانزیت چادری: ۲۲ تن

تریلی ۱۸ چرخ کفی: ۲۲ تن

کاربرد تریلی‌

تریلی‌ها کاربردهای بسیار گسترده‌ای دارند. به عنوان مثال تریلی‌های کفی و کمرشکن برای حمل ماشین‌آلات سنگین و تجهیزات بزرگ کارخانه‌ها و نیروگاه‌ها مناسب هستند. تریلی‌های ترانزیت چادری همان طور که از نامشان پیداست برای حمل بارهای ترانزیتی هستند و حمل و بارگیری کالا در آنها تحت استانداردهای بین‌المللی صورت می‌گیرد. تریلی‌های کمپرسی نیز کاربردی مشابه انواع کامیون کمپرسی دارند، با این تفاوت که حجم باربری در اینجا بسیار بالاتر است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *